Üye olarak tüm içeriklerden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.
+4 oy
312 kez görüntülendi
YKS Tercih ve Hedefler kategorisinde (260 puan) tarafından soruldu

3 Cevaplar

0 oy
(140 puan) tarafından cevaplandı
vcvvxcvxcvxxcv
0 oy
(1.3k puan) tarafından cevaplandı
Bunu bilemeyiz.Lysdeki MF4 icin matematik onemli, MF3 icin biyoloji onemli.MF3'ten tercih yapacak birisinin biyolojisi kotu ve matematigi iyi bu durumda bu kisi MF4'te siralamasi daha iyi olur ama MF3'ten tercih yapacagindan bunu daha fazla kisi yaparsa MF4'ten siralama geriler.Bu senede bircok kisi biyolojiyi iyi yapmis ve matematigi kotu yapmis dersek ve bunu degerlendiremeyiz.Neredeyse tum sorularin puani birbirine cok yakin degerde.Onemli olan hangi dersten yaptigin degil cok net yapman oldugundan sayisalcinin mi esit agirligin onunden cekilecegini, muhendis istiyenin mi tipcilarin onunden daha fazla cekilecegini bilemeyiz ya da bunlarin tam tersini.Umarim anlatabilmisimdir.
0 oy
(4.4k puan) tarafından cevaplandı
Kesin olmamakla birlikte yüzde 20 ile yüzde 30 aradında oynayabilir tabiki bu oran önündeki farklı puan türlerinin kontenjanına bağlı 3k da bu oran yüzde 10 sa 10k da yüzde 20 olabilir.

1.8k soru

998 cevap

355 yorum

1.5k kullanıcı

Buraya tıklayarak markete gidebilir ve puanlarınızı harcayabilirsiniz.       Buraya tıklayarak  en popüler üyeleri görebilirsiniz.       SınavYO -   sizlere sorularınızın cevaplanması için bir ortam sağlar.

En popüler etiketler

...